Condyline

condyline
Condyline 0.5% (3.5 ml)
254,95 zł

Roztwór Condyline jest niezwykle skutecznym lekiem stosowanym do leczenia kłykcin kończystych o potwierdzonym klinicznie działaniu.

Aktywny składnik leku przenika do zmian powodując efekt przeciwmitotyczny prowadzący do nekrozy komórek brodawki.

bezplatna wysylka
bezplatna konsultacja
Jakie korzyści wynikają z stosowania roztworu Condyline?

Roztwór do przemywania skóry Condyline swoją skuteczność zawdzięcza zawartości podofilotoksyny, składnika pozyskiwanego z korzeni Podophyllum rośliny z rodziny berberysowatych. Roztwór Codyline stosuje się bezpośrednio na miejsce wystąpienia zmian spowodowanych przez kłykciny kończyste. Działanie leku wiąże się z penetracją tkanki brodawek i ograniczeniu podziału komórek w wyniku nie poznanego dotychczas mechanizmu. Regularne stosowanie prowadzi do całkowitego obumarcia komórek brodawek i zastąpienia ich przez nowe, zdrowe tkanki.

Czym jest podofilotoksyna?

Podofilotoksyna jest związkiem pochodzenia organicznego, który hamuje podział komórek w wyniku nie poznanych dotychczas reakcji w miejscu aplikacji. Mocny efekt przeciwmitotyczny prowadzi do nekrozy komórek nabłonkowych. Podofilotoksyna otrzymywana jest z roślin z klasy iglastych (np. Juniperus) i z rodziny berberysowatych W porównaniu z stosowaną do czasu jej odkrycia podofiliną, podofilotoksyna charakteryzuje się znacznie większą skuteczność działania w miejscu zastosowania.

Podofilotoksynę wykorzystuje się w leczeniu między innymi kłykcin kończystych zlokalizowananych w okolicach narządów płciowych u kobiet i mężczyzn. Nie odotowano interakcji z innymi lekami, a jedynym przeciwskazaniem jest nadwrażliwość na substancję. Wśród obserwowanych reakcji niepożądanych najcześciej występują miejscowe podrażnienia połączone z pieczeniem, paleniem, lekkim bólem, zapaleniem żołędzi i napletka, owrzodzenia nabłonka spowodowane martwicą tkanki kłykciny i otoczenia.

Jak działa roztwór Codyline?

Roztwór Codyline działa poprzez penetrację tkanki brodawek. Aktywny związek zawarty w leku przenika do zmian powodując efekt przeciwmitotyczny prowadzący do nekrozy komórek brodawki, a tym samym zapobiegania dalszym podziałom komórek brodawki. W trakcie regularnego stosowania, komórki brodawki obumierają a na ich miejscu pojawiają się nowe, zdrowe tkanki.

Kto może stosować roztwór Codyline?

Roztwór Codyline może być stosowany przez dorosłe osoby dotknięte kłykcinami kończystymi. Lek nie powinien być stosowany w leczeniu kłykcin u dzieci.

Kto nie powinien stosować roztworu Codyline?

Należy rozważyć stosowanie roztworu Condyline przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią oraz przez osoby uczulone na aktywny składnik leku podofilotoksynę (podophyllotoxin).

W jaki sposób powinno się stosować roztwór Condyline?

Roztwór Codyline należy stosować bezpośrednio na brodawki dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres trzech dni

Przed aplikacją należy miejsce dotknięte zmianami przemyć wodą z mydłem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia

Roztwór należy nakładać przy użyciu aplikatora. Roztwór Codyline należy nałożyć na brodawkę i pozostawić do czasu całkowitego wyschnięcia (nie wycierać!). Z każdą brodawką należy postępować w ten sam sposób

Po każdej aplikacji należy zawsze umyć ręce

Jeśli po trzydniowej kuracji stan brodawek nie poprawił się, wówczas lekarz może zalecić powtórzenie kuracji po upływie tygodnia. Trzy dniowe kuracje mogą być zalecane nawet przez okres 5 tygodni.

Jeśli brodawki nie ustąpiły po pięciu trzydniowych sesjach, wówczas należy skonsultować się z lekarzem w celu zmiany metod leczenia

Czy Codyline powoduje skutki uboczne?

Leki zawsze oddziałują na pacjenta w sposób indywidualny. Dlatego ewentualne skutki uboczne, które mogą powodować mogą, ale nie muszą się pojawić.

Najczęściej występującym efektem ubocznym podczas stosowania Codyline do leczenia kłykcin kończystych jest podrażnienie w miejscu aplikacji.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

Czy można kupić Codyline przez internet?

Roztwór Codyline można kupić przez Internet za pośrednictwem naszej strony. W pierwszej kolejności należy wypełnienić formularz konsultacji, który jest podstawą do sprzedaży leku.

Przekazane nam informacje są chronione zgodnie z ustawą o ochronie o danych osobowych i nie muszą się Państwo obawiać, że zostaną przekazane jakiejkolwiek instytucji zbierającej dane. O ile lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań dotyczących stosowania leku, zamówienie zostanie przekazane do realizacji.

  • Wygodny system zamawiania leków online
  • Konsultacja lekarska online wliczona w cenę produktu
  • Przesyłka kurierska express, wliczona w cenę produktu
  • Do wyboru trzy formy płatności
  • Przy płatności kartą przyjmujemy
    Master Card VISA Visa Electron American Express
W jaki sposób działa nasz serwis?

Naszym użytkownikom oferujemy możliwość bezpiecznego zakupienia oryginalnych leków przez Internet, bez konieczności posiadania recepty lekarskiej, bez osobistej wizyty u lekarza, która często jest czasochłonna lub niedogodna.

Oferowany przez naszą witrynę system zamawiania pozwala na zakup leków online pod czujnym okiem lekarzy największej kliniki internetowej w Europie która jest naszym partnerem.

Mogą Państwo w szybki i wygodny sposób, oraz co ważne, bez opuszczania swojego domu zamówić oryginalne leki, które zostaną dostarczone przez kuriera na wskazany adres.