Diflucan (Flukonazol)

Tabletki na grzybicę pochwy Diflucan (flukonazol) stanowią skuteczne rozwiązanie nieprzyjemnych objawów infekcji już w 24 godziny po przyjęciu tabletki.
Diflucan (flukonazol) to lek przeciwgrzybiczny o potwierdzonym klinicznie działaniu, który przyczynia się do zwalczenia infekcji już w pierwszej dobie działania.

  • już pojedyncza dawka leku Diflucan pozwala zwalczyć infekcję
  • lek zwalcza infekcję grzybiczą już w pierwszej dobie po przyjęciu
  • Diflucan charakteryzuje się niskim prawdopodobieństwem wystąpienia efektów ubocznych
  • lek na grzybicze zapalenie pochwy dostępny jest w dawce 150 mg substancji czynnej – flukonazol

Jakie są zalety stosowania tabletek Diflucan (flukonazol)?

Zawarty w tabletkach przeciw grzybiczemu zapaleniu pochwy składnik aktywny – flukonazol, niszczy grzyby powodujące infekcję pochwy już po zastosowaniu pojedynczej dawki leku. Flukonazol hamuje produkcję ergosterolu, ważnego składnika grzybiczych błon komórkowych. Niewielka dawka potrzebna do wyleczenia grzybiczego zapalenia pochwy sprawia, że ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest ograniczone do minimum. Przewagą tabletek Diflucan nad innymi środkami stosowanymi w leczeniu grzybiczych infekcji pochwy jest przede wszystkim to, że doustna kuracja nie wymaga kontaktu z zainfekowaną strefą, dzięki czemu nie dochodzi do podrażnienia śluzówki pochwy.

Jak działa tabletka na grzybicze zapalenie pochwy Diflucan?

W tabletkach przeciw grzybiczemu zapaleniu pochwy Diflucan zastosowano niezwykle skuteczną substancję aktywną o nazwie flukanazol. Związek ten pochodzący z grupy triazoli działo jako silny inhibitor syntezy steroli, która zachodzi w komórkach grzybów. Działanie tego związku polega głównie na zahamowaniu syntezy ergosterolu, który jest podstawowym składnikiem błon komórkowych grzybów. Zaburzenia w budowie komórek grzybów sprawiają, że ulegają one rozpadowi, co przyczynia się do zamierania komórek grzyba i wyleczenia kandydozy. Testy kliniczne wykazały, że flukonazol niszczy najpowszechniejsze szczepy grzybów Candida, Cryptococcus oraz Blastomyces dermatiditis. Niestety szczepy C. krusei wykazują oporność na działanie flukonazolu. W przypadku ostrego zakażenia grzybami Candida w niektórych przypadkach konieczne jest połączenie Diflucanu z alternatywną kuracją przeciwgrzybiczną.

Kto może przyjmować Diflucan?

Tabletki Diflucan mogą być stosowane przez większość pełnoletnich kobiet dotkniętych grzybiczym zapaleniem pochwy. Lek jest również stosowany w przypadku: zapalenia opon mózgowych, grzybicy jamy ustnej, infekcji drożdżakowej błon śluzowych.
Oczywiście jak w przypadku większości leków ograniczenia w przyjmowaniu tabletek Diflucan dotyczą osób ze stwierdzoną nietolerancją na flukanozyl oraz kobiety w ciąży lub karmiące piersią.
Leku nie zaleca się także kobietom z jakąkolwiek formą choroby wątroby lub z chorobami serca. W takich przypadkach konieczna jest konsultacja lekarska, która pozwoli ustalić czy przyjmowanie leku jest w konkretnym przypadku bezpieczne.
Diflucan może być również stosowany profilaktycznie w przypadku zapobiegania nawrotom zapalenia opon mózgowych, grzybicy pochwy oraz błon śluzowych.

Czy stosowanie Diflucanu powoduje wystąpienie działań niepożądanych?

Stosowanie każdego leku dostępnego na receptę wiąże się z ryzykiem pojawienia skutków ubocznych. W przypadku Diflucanu najczęściej raportowanymi działaniami dodatkowymi były: ból głowy i brzucha, biegunka, nudności, pokrzywka. Rzadziej zgłaszano zmniejszenie apetytu, zawroty głowy, bezsenność, zaparcia oraz uczucie suchości w jamie ustnej. Ponieważ lek jest zażywany jednorazowo ryzyko wystąpienia skutków ubocznych zostało całkowicie zminimalizowane.

Stosowanie Diflucanu nie wpływa na skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych. Podczas zażywania tabletek Diflucan nie należy przyjmować leków zawierających halofantrynę, cyzapryd, terfenadynę , chinidynę oraz erytromycynę.

W jaki sposób należy przyjmować Diflucan?

Stosowanie tabletek na grzybicze zapalanie pochwy przyjmuje się zazwyczaj w pojedynczej dawce 150 mg składnika aktywnego. Taka dawka powinna skutecznie wyleczyć infekcję w ciągu niespełna 24 godzin. Tabletkę powinno się przyjmować w trakcie posiłku, ale nie jest to konieczne. Jeśli mimo przyjęcia zalecanej dawki leku infekcja nie ustąpiła, należy skonsultować się z lekarzem, który podejmie stosowane działania w kierunku wyleczenia grzybiczej infekcji pochwy. W przypadku profilaktyki drożdżycy pochwy zaleca się co trzeci dzień przyjmować dawkę 150 mg, czyli kuracja trwa łącznie siedem dni i można ją powtarzać co pół roku.

UWAGA: bez konsultacji lekarskiej nie należy powtarzać kuracji ani zwiększać dawki leku.

Czy można kupić lek na grzybicze zapalenie pochwy Diflucan (flukonazol) przez internet?

Nasz serwis internetowy umożliwia zakup tabletek na grzybicze zapalenie pochwy on-line. Aby kupić Diflucan (flukonazol) wystarczy uzupełnić formularz konsultacji medycznej, który jest podstawą do wystawienia recepty i realizacji zamówienia. Formularz jest całkowicie poufny i służy jedynie ocenie stopnia niebezpieczeństwa związanego z planowaną kuracją. Jeżeli lekarz analizujący konsultację medyczną nie stwierdzi przeciwwskazań do rozpoczęcia kuracji przeciwgrzybicznej zostanie wystawiona recepta, która będzie automatycznie zrealizowana w aptece. Zrealizowana recepta zostanie do Ciebie przesłana przez ekspresową przesyłkę kurierską w ciągu 24-48 godzin w dyskretnym opakowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.