Mycoplasma Genitalium

Nie ignoruj Mykoplazmozy! Odpowiedni antybiotyk pozwoli Ci uporać się z infekcją.

Większość chorób przenoszonych drogą płciową rozwija się podstępnie, nie dając w początkowej fazie infekcji żadnych objawów. Podobnie jest w przypadku infekcji bakeryjnej Mycoplasma Genitalium. Bakteria odpowiedzialna za to schorzenie została odkryta stosunkowo niedawno, dlatego postawienie właściwej diagnozy bez zbadania wymazu bywa kłopotliwe a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe, ponieważ choroba daje objawy podobne do wielu innych chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak rzeżączka lub chlamydia.

Badania laboratoryjne potwierdziły, że wiele kobiet cierpiących na bakteryjne zapalenie pochwy jest także nosicielami mycoplasma genitaliom. Zakażenie bakterią jest także jedną z głównych przyczyn zakażenia cewki płciowej u mężczyzn. Niestety brak objawów sprawia, że choroba bardzo rzadko jest leczona z zastosowaniem skutecznych antybiotyków. Nieleczona infekcja mycoplasma genitalium prowadzić może do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych – u kobiet do zapalenia szyjki macicy a u obu płci nawet do bezpłodności.

Zakażenie Mycoplasma genitalium można jednak stosunkowo łatwo wyleczyć stosując dostępny na naszej stronie internetowej Azithromycin.

Azytromycyna
Azithromycin (Azytromycyna) jest bardzo skutecznym antybiotykiem stosowanym w leczeniu zakażeń chlamydią, rzeżączką, w przypadku zapalenia cewki moczowej, ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. Lek Azithromycin zawiera składniki, które pozwalają na całkowite uwolnienie od choroby w ciągu niespełna trzech dni.

Jakie są czynniki wywołujące zakażenie Mykoplazmą?

Infekcja Mycoplasma Genitalium przenoszona jest głównie drogą płciową. Dużym ryzykiem są wobec tego obciążone wszystkie kontakty seksualne bez stosowania właściwej antykoncepcji barierowej w przypadku stosunków waginalnych (prezerwatywy) oraz kontakty oralne i analne. W następstwie niezabezpieczonego stosunku bakterie zostają przeniesione na narządy płciowe i rozpoczynają inwazję w organizmie nowego gospodarza.

Jakie są objawy Mycoplasma Genitalium?

Podobnie jak w przypadku wielu chorób przenoszonych drogą płciową, także zakażenie mycoplasma genitalium przebiega bezobjawowo, dlatego większość zakażonych bakterią osób nie zdaje sobie nawet sprawy z infekcji. Jedyną szansą na zdiagnozowanie schorzenia jest przeprowadzenie badania w kierunku chorób wenerycznych.
Jeśli w następstwie infekcji pojawią się objawy, wówczas związane są one zazwyczaj z zapaleniem cewki moczowej. U zainfekowanych kobiet może pojawić się świądu i bólu pochwy podczas stosunków oraz bólu w trakcie oddawania moczu.

Czym może grozić zakażenie Mycoplasma Genitalium?

Zakażenie Mycoplasma genitalium może być niebezpieczne, ponieważ rozwijająca się bezobjawowo choroba może doprowadzić do groźnych i długotrwałych komplikacji zdrowotnych.
U mężczyzn z nieleczoną infekcją Mycoplasma genitalium może z czasem dojść do zapalenia najądrza oraz gruczołu krokowego, a u kobiet zakażenie może skutkować zapaleniem szyjki macicy, ciąży pozamacicznej, zapalenia cewki moczowej i narządów miednicy. U obu płci istnieje ryzyko niepłodności oraz długotrwałych bólów narządów płciowych.

Jak przebiega leczenie Mycoplasma Genitalium?

W przypadku rozpoznania infekcji Mycoplasma genitalium zaleca się pięciodniową kurację z zastosowaniem leku Azithromycin. Efektywne leczenie polega na przyjęciu pierwszego dnia kuracji dwóch tabletek antybiotyku w dawce 250 mg, a przez kolejne dni należy przyjmować po jednej tabletce o tej samej dawce.

Czy można kupić lek na Mycoplasma Genitalium przez internet?

Leki stosowane w leczeniu Mycoplasma Genitalium można kupić przez Internet za pośrednictwem naszej strony internetowej. Tabletki Mycoplasma genitalium sprzedawane są wyłacznie na receptę, dlatego składając zamówienie należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który jest podstawą do wystawienia recepty. Analizując zawarte w formularzu informacje lekarz będzie mógł zdiagnozować chorobę i wskazać sposób leczenia bezpieczny dla pacjenta. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Przekazane do realizacji recepty wysyłamy kurierem na wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.