Opryszczka Narządów Płciowych

Nie pozwól, by opryszczka spędzała Ci sen z powiek! Pozbądź się wykwitów pęcherzy stosując skuteczne leki antywirusowe.

Zakażenia opryszczką narządów płciowych dotykają w równym stopniu kobiety i mężczyzn. Chorobę powoduje wirus, który przekazywany jest przede wszystkim podczas stosunków płciowych, kiedy to nosiciel przekazuje wirusa swojemu partnerowi. Wirus umiejscawia się z reguły w okolicach narządów płciowych, co objawia się pęcherzami, skupiskami owrzodzeń oraz otwartymi ranami. W 2010 roku zgłoszono w Polsce zaledwie 139 zachorowań na opryszczkę narządów płciowych. Niewielka ilość zgłoszonych przypadków może świadczyć o wyraźnej poprawie sytuacji epidemiologicznej. Dla porównania w 2009 odnotowano 630 przypadków. Na podstawie danych statystycznych trudno ocenić jaki jest faktyczny poziom zachorowań, ponieważ w 2010 roku wykonano jedynie 131 910, co stanowi tylko 2% badań sprzed 10 lat! Za niewielką ilość danych odpowiedzialni są także lekarze, którzy niedopełniają ustawowego obowiązku zgłaszania zachorowań, dlatego dostępne dane należy uważać za niepełne.
Ponieważ na dzień dzisiejszy nie ma żadnego środka, który pozwoliłby na skuteczne wyleczenie opryszczki narządów płciowych, dlatego należy mieć się na boczności i unikać przypadkowych stosunków płciowych bez stosowania antykoncepcji barierowej. Jedyne, co mogą zrobić osoby zarażone wirusem to leczenie objawów z zastosowaniem takich leków jak jak Aciclovir, Valtrex i Famvir. Dzięki właściwej farmakoterapii wirus może być utrzymywany w stadium utajonym przez wiele lat.

Acyclovir (Aciclovir)
Acyclovir (Aciclovir) odznacza się wysoką skutecznością w zwalczaniu objawów opryszczki na twarzy, narządów płciowych oraz półpaśca. Stosowanie Acykloviru przyspiesza czas gojenia ran i pęcherzy typowych dla infekcji herpeswirusem.

Valtrex
Valtrex to lek stosowany w objawowym leczeniu opryszczki narządów płciowych, opryszki na twarzy, a także półpaśca. Kuracja lekiem Valtrex może doprowadzić do zupełnego ustąpienia objawów już 24 godziny po zastosowaniu.

Famvir
Famvir jest jednym z najsilniejszych i najskuteczniejszych leków stosowanych w kuracji opryszczki. Famvir może być przyjmowany w przypadkach opryszczki na twarzy, opryszczki narządów płciowych oraz na półpasiec.

W jaki sposób można zarazić się opryszczką narządów płciowych?

Za opryszczkę narządów płciowych odpowiedzialny jest herpes simplex, który przedostaje się do organizmu podczas stosunku płciowego. Większość przypadków powoduje wirus HSV-2. Powodujący chorobę wirus może się ponadto przenosić wraz z dotykiem, co oznacza, że może zostać przekazany partnerowi w wyniku kontaktu z zakażoną skórą. Wprawdzie nie jest to regułą, ale dostępne dane wskazują, że to przede wszystkim mężczyźni zarażają kobiety niż odwrotnie.
Niestety niemal 90% zakażonych nie rozpoznaje lub nie ma żadnych objawów chorobowych, dlatego bardzo często dochodzi do nieświadomego zarażania kolejnych osób. Przypuszcza się ponadto, że osoby z opryszczką mogą przenosić infekcję, nawet gdy choroba wydaje się być nieaktywna i niewidoczna w formie pęcherzykowatych wykwitów.

Jakie są objawy opryszczki narządów płciowych?

U osób zakażonych wirusem objawy opryszczki narządów płciowych pojawiają się najczęściej w ciągu 3 do 7 dni od dnia kontaktu cielesnego z osobą zakażoną.
Charakterystycznymi objawami choroby są niewielkie pęcherzyki lub owrzodzenia zlokalizowane w okolicach narządów płciowych. Zmiany mają zazwyczaj od 1 do 3 mm tworząc z czasami zgrupowania pęcherzy, które nie poddane leczeniu mogą pękać tworząc otwarte rany. Może się zdarzyć, że pęcherze nie będą sprawiały zarażonemu żadnego dyskomfortu, ale najczęściej powodują świąd i pieczenie.

Co może doprowadzić do nawrotu objawów opryszczki?

Osoby zarażone wirusem opryszczki są obciążone jego obecnością na całe życie, ale przez większość czasu pozostaje on w stadium utajenia. Nie wiadomo dokładnie jakie czynniki prowadzą do remisji choroby, jest jednak wielce prawdopodobne, że do wirus uaktywnia się w wyniku przemęczenie, utrzymującej się przez dłuższy czas bezsenności, stresu, nadużywania alkoholu i ekspozycji genitalii na promienie słoneczne.

Czy można kupić lek na opryszczkę narządów płciowych przez internet?

Leki stosowane w objawowym leczeniu opryszczki narządów płciowych można kupić przez Internet za pośrednictwem naszej strony internetowej. Tabletki na opryszczkę narządów płciowych sprzedawane są tylko na receptę, dlatego składając zamówienie należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który jest podstawą do wystawienia recepty. Analizując zawarte w formularzu informacje lekarz będzie mógł zdiagnozować chorobę i wskazać sposób leczenia bezpieczny dla pacjenta. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Przekazane do realizacji recepty wysyłamy kurierem na wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.