Rzęsistkowica

Rzęsistkowica jest groźną, ale w pełni uleczalną infekcją pasożytniczą. Pozbądź się objawów rzęsistkowicy stosując skuteczną kurację antybiotykową.

Rzęsistkowica jest infekcją przenoszoną drogą płciową, za którą odpowiedzialne są pierwotniaki znajdujące się głównie w pochwie lub w okolicach cewki moczowej. Schorzenie wywołuje rzęsistek pochwowy (Trichomonas vaginalis), który najczęściej infekuje narządy płciowe kobiet, ale zdarzają się także zdiagnozowane przypadki rzęsistkowicy wśród mężczyzn. Pierwotniak wielkością zbliżony jest do leukocytu (białej krwinki), przenika on bez większego trudu przez tkanki waginy i cewki moczowej powodując owrzodzenie.

Choroba spowodowana przez Trichomonas vaginalis diagnozowana jest dość rzadko, ponieważ objawy chorobowe przypominają symptomy innych chorób przenoszonych drogą płciową. Leczenie rzęsistkowicy polega na zastosowaniu antybiotyku Metronidazol, który można kupić online za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Metronidazol
Metronidazol to antybiotyk o szerokim spektrum działania o naukowo udowodnionej skuteczności w leczeniu rzęsistkowicy i bakteryjnego zapalenia pochwy. Metronidazol stosowany jest ponadto w zakażeniach pierwotniakami: Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis i Giardia lamblia.

Jakie są przyczyny rzęsistkowicy?

Rzęsistkowica zaliczana jest do chorób przenoszonych drogą płciową, ponieważ ryzyko zakażenia pierwotniakiem jest bardzo wysokie w przypadku niezabezpieczonego stosunku płciowego z nosicielem choroby. Infekcje pierwotniakiem dotyczą niemal 174 milionów ludzi na świecie, co czyni tę chorobę jedną z najczęściej leczonych chorób przenoszonych droga płciową.
Trichomonas Vaginalis został wyizolowany u 14% – 60% partnerów zakażonych kobiet, natomiast jeśli nosicielem rzęsistkowicy był mężczyzna to procent zakażonych kobiet wynosił od 67% do 100%. Nie jest do końca jasne dlaczego kobiety częściej ulegają zarażeniu niż mężczyźni. Przypuszcza się, że płyn prostaty zawiera w swoim składzie cynk i inne substancje, które działają hamująco na rozwój pierwotniaka.
Niestety kontakty seksualne nie są jedynym powodem zakażenia, ponieważ pierwotniak może się przedostać do organizmu po skorzystaniu z ręcznika zakażonej osoby lub wspólną kąpiel w wannie.

Jakie są typowe objawy rzęsistkowicy?

U przeważającej większości zakażonych rzęsistkowicą osób nie pojawiają się żadne objawy, jeśli jednak symptomy choroby wystąpią to są one odczuwalne w ciągu 28 dni od momentu wniknięcia Trichomonas Vaginalis do organizmu. Do swoistych objawów zakażenia pierwotniakiem należą:

Obajwy zakażenia Trichomonas Vaginalis u kobiet:

  • upławy
  • świąd pochwy
  • nieprzyjemny zapach z pochwy, pienista wydzielina
  • żółta lub szarozielona wydzielina
  • ból przy oddawaniu moczu
  • u 1/3 kobiet nie pojawiają się żadne objawy

Obajwy zakażenia Trichomonas Vaginalis u mężczyzn:

  • większość zakażonych mężczyzn nie ma żadnych objawów
  • wyciek z cewki moczowej
  • ból przy oddawaniu moczu
  • ból i obrzęk moszny (skutek zapalenia najądrzy)

Jakie następstwa nieleczonej rzęsistkowicy?

Wprawdzie zakażenie pierwotniakiem Trichomonas Vaginalis może nie wywoływać żadnych objawów, dlatego ważne jest aby po każdym niezabezpieczonym stosunku płciowym przeprowadzić badanie na obecność chorób wenerycznych. Nieleczona rzęsistkowica zwiększa prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu, a także osłabia błonę szyjki macicy, która jest naturalną barierą przed wieloma infekcjami.
U mężczyzn nieleczona rzęsistkowica zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia gruczołu krokowego.

Czy można kupić lek na rzęsistkowicę przez internet?

Leki stosowane w leczeniu rzęsistkowicy można kupić przez Internet za pośrednictwem naszej strony internetowej. Tabletki na rzęsistkowicę sprzedawane są tylko na receptę, dlatego składając zamówienie należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który jest podstawą do wystawienia recepty. Analizując zawarte w formularzu informacje lekarz będzie mógł zdiagnozować chorobę i wskazać sposób leczenia bezpieczny dla pacjenta. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Przekazane do realizacji recepty wysyłamy kurierem na wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.