Zapalenie Cewki Moczowej (NGU)

Zapalenie Cewki Moczowej (NGU) nie musi być powodem do wstydu. NGU można skutecznie wyleczyć stosując odpowiednio dobrane leki.

Zapalenie cewki moczowej, jest chorobą przenoszoną przede wszystkim drogą płciową. Chorobę można także spotkać pod anglojęzycznym skrótowcem NGU, czyli Non-Gonococcal Urethritis. Przypadłość ta diagnozowana jest głównie u mężczyzn, chociaż nie można wykluczyć wystąpienia infekcji u kobiet. Czynnikiem etiologicznym powodującym NGU jest w niemal 50% przypadków Chlamydia trachomatis. Za zakażenie mogą także odpowiadać inne bakterie min. Ureaplasma urealyticum i Mycoplasma genitaliom oraz Trichomonas vaginalis. Innymi czynnikami, które mogą spowodować zakażenie są Candida albicans, herpeswirusy, bakterie, zwężenie cewki moczowej, urazy i ciała obce (np. cewnik).

Jak w przypadku większości chorób, także w przypadku NGU brak właściwej kuracji może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych z bezpłodnością włącznie. Leczenie nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej jest przebiega z zastosowaniem antybiotyków takich jak Azithromycin oraz Doxycycline, które można w bezpieczny sposób kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Azytromycyna
Azithromycin (Azytromycyna) jest antybiotykiem antybiotykiem makrolidowym o szerokim spektrum działania zalecanym do zwalczania infekcji bakteryjnych, w tym w leczeniu Zapalenia Cewki Moczowej (NGU), zakażeń pałeczką krztuśca, kiły, błonicy, trądziku oraz zakażeń przewodu pokarmowego.

Doksycyklina
Doksycyklina jest antybiotykiem, którego składnik aktywny – doxycyclinum, wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu infekcji bakteryjnych, w tym w leczeniu Zapalenia Cewki Moczowej, Chlamydii oraz Ureaplasma Urealitycum.

Jakie są przyczyny Zapalenia Cewki Moczowej (NGU)?

Zapalenie cewki moczowej najczęściej powodują bakterie, które przedostają się do cewki moczowej z najbliższego jej sąsiedztwa – bardzo często w trakcie aktywności seksualnej. Do bakterii wywołujących NGU najczęściej należą:

 • Escherichia coli lub inne bakterie stolcowe
 • Gonokoki (Neisseria gonorrhoeae) bakteria przenoszona drogą płciową wywołująca rzeżączkę
 • Chlamydia trachomatis przenoszona drogą płciową bakteria, powodująca szereg schorzeń w zależności od serotypu
  Oprócz wyżej wymieniony czynników NGU może się także pojawić po cewnikowaniu, badaniu instrumentalnym lub urazie mechanicznym.

Jakie są objawy Zapalenia Cewki Moczowej (NGU)?

Dla większości osób zdiagnozowanie nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej (NGU) może być zaskoczeniem, ponieważ bardzo często infekcja rozwija się bez wyraźnych objawów. Kiedy jednak wystąpią objawy NGU to z reguły związane są z bólem podczas oddawania moczu (dysuria).

O stanie chorobowym mogą także świadczyć:

 • pojawiające się często potrzeby natychmiastowego oddania moczu
 • problemy z rozpoczęciem oddawania moczu
 • w przypadku problemu z oddaniem moczu mogą pojawić się odczucia towarzyszące, takie jak swędzenie, ból, dyskomfort

Wśród dodatkowych objawów należy także wymienić:

 • ból w trakcie stosunku seksualnego
 • wydzielina z cewki moczowej lub pochwy
 • u mężczyzn może się pojawić krew w nasieniu lub moczu

Jakie mogą być konsekwencje Zapaleniem Cewki Moczowej NGU?

Nieleczone zapalenie cewki moczowej (NGU) może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego niezwykle ważne jest aby zareagować na infekcję i nie pozwolić jej się rozwinąć. Ponieważ NGU przenosi się zazwyczaj w następstwie odbycia stosunku płciowego bez właściwego zabezpieczenia, dlatego zaleca się wykonanie testów na obecność chorób po każdym takim przypadku, ponieważ NGU może rozwijać się bezobjawowo.
Nieleczone NGU w przypadku mężczyzn wiąże się z ryzykiem obniżenia płodności oraz zapalenia jąder, zaś w przypadku kobiet do zapalenia narządów miednicy mniejszej, a w dalszej konsekwencji do bezpłodności i ciąży pozamacicznej.
U obu płci nieleczone NGU może prowadzić do przewlekłego zapalenia cewki moczowej, a także do zespołu Reitera.

W jaki sposób przebiega leczenie NGU?

Jedną z najlepszych metod leczenia nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej (NGU) jest zastosowanie antybiotyku Azithromycin. Przyjmuje się wówczas sześć tabletek o dawce 250 mg w ciągu pięciu dni – dwie pierwszego dnia kuracji i po jednej przez następne cztery dni.

Leczenie NGU penisa / pochwy

Do leczenia tej przypadłości zaleca się 5-cio dniową kurację z zastosowaniem leku Azytromycyna (Azithromycin) 250 mg. W takim przypadku należy przyjąć dawkę 500 mg dnia pierwszego, a następnie dawkę zmniejsza się do 250 mg w ciągu następnych czterech dni.

Leczenie NGU polega na równoczesnym leczeniu partnerów seksualnych, którym zaleca się w czasie kuracji powstrzymanie się od kontaktów seksualnych do czasu całkowitego ustąpienia choroby.

W terapii NGU zaleca się zazwyczaj:

 • Doksycyklinę – 2x 100 mg przez 7 dni
 • Azytromycynę – jednorazowo 1000 mg

Leczeniem alternatywnym jest podawanie erytromycyny 2 x 500 mg przez 14 dni
Leczenie zapalenia cewki moczowej wywołanego rzęsistkiem pochwowym polega na zastosowaniu Metronidazolu – jednorazowo 2000mg.

Czy można kupić lek na Zapalenie Cewki Moczowej (NGU) przez internet?

Leki stosowane w leczeniu zapalenia cewki moczowej (NGU) można kupić przez Internet za pośrednictwem naszej strony internetowej. Tabletki na NGU sprzedawane są tylko na receptę, dlatego składając zamówienie należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który jest podstawą do wystawienia recepty. Analizując zawarte w formularzu informacje lekarz będzie mógł zdiagnozować chorobę i wskazać sposób leczenia bezpieczny dla pacjenta. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Przekazane do realizacji recepty wysyłamy kurierem na wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.