Zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego jest powodowane najczęściej przez infekcję bakteryjną dotykającą głównie kobiety. Do wywołania zakażenia przyczynia się kilka czynników, jednak najważniejszym z nich jest duża aktywność seksualna. Na rynku farmaceutycznym można jednak znaleźć spora ilość leków wydawanych na receptę lub też nie, które pomagają w zwalczaniu infekcji.

Nasza strona internetowa oferuje wszystkim pacjentom lek dostępny wyłącznie na receptę, jednak bardzo skuteczny i pozwalający na bardzo szybkie pozbycie się przykrego problemu. Pacjent musi jedynie wypełnić całkowicie poufny formularz konsultacyjny znajdujący się na naszej witrynie internetowej, odesłać go do nas, a jeden z naszych lekarzy przeanalizuje go, wypisze receptę i przekaże ją do realizacji. Następnie apteka wyśle go do pacjenta.

Trimethoprim
teva Wyprodukowano przez
trimethoprim

Trimethoprim jest antybiotykiem, który przeszedł wszystkie testy kliniczne i jest podawany w formie doustnej przy infekcjach pęcherza moczowego. Antybiotyk może być stosowany zarówno doraźnie przy wystąpieniu infekcji i przynosi ulgę już w ciągu 24 godzin, jak i również w leczeniu zachowawczym.

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego?

Na zapalenie pęcherza moczowe cierpiała każda kobieta przynajmniej raz w życiu. Infekcję wywołują bakterie jelitowe. U kobiet ta infekcja występuje częściej niż u mężczyzn, gdyż cewka moczowa kobiet jest znacznie krótsza i w związku z tym bakterie łatwiej dostają się do pęcherza moczowego.

Najczęściej objawy zapalenia pęcherza moczowego występują o kobiet w ciąży i w okresie menopauzy, jak i również u kobiet bardzo aktywnych seksualnie. Z reguły infekcje tego rodzaju przebiegają bardzo łagodnie i zażywanie zwykłych środków przeciwbólowych łagodzi objawy. Jeśli jednak objawy się nasilą, to konieczne jest przepisanie antybiotyku.

Co jest bezpośrednim powodem zapalenia pęcherza moczowego?

Z reguły samo zapalenie pęcherza moczowego jest powodowane przez infekcję bakteryjną, wywoływaną prze przynajmniej kilka czynników. Należą do nich przede wszystkim niewłaściwa higiena stref intymnych, duża aktywność seksualna oraz ciąża. Jeśli chodzi o czynnik związany z aktywnością seksualną, to jest on nazywany również "zapaleniem pęcherza miodowego miesiąca". Rzadziej na zapalenie pęcherza moczowego zapadają kobiety z założonym cewnikiem, zainfekowane niektórymi rodzajami pasożytów oraz cierpiące na inne choroby przenoszone poprzez kontakty seksualne.

W jaki sposób zapobiec infekcji pęcherza moczowego?

Najprostszym sposobem na uniknięcie infekcji jest po prostu odpowiednie zadbanie o higienę intymną. Kolejnym sposobem jest picie dużych ilości wody oraz oddawanie moczu zaraz po stosunku płciowym. Pozwala to na usunięcie z cewki moczowej ewentualnie nagromadzonych tam podczas odbywania stosunku bakterii. Każda osoba, która już kilkakrotnie cierpiała z powodu zapalenia pęcherza moczowego powinna oddawać mocz przynajmniej co trzy godziny. Powinny one także mieć na względzie, by nie stosować żadnych silnie perfumowanych środków w okolicach intymnych, gdyż mogą one wywoływać podrażnienia wrażliwej skóry i tym samym infekcje.

Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego?

W łagodnie przebiegających infekcjach pęcherza moczowego zazwyczaj nie są potrzebne antybiotyki, ani też żadne inne leki wydawane na receptę. Z reguły wystarcza wypicie większych ilości wody i soku z żurawiny - wypłukują one nagromadzone w cewce moczowej bakterie. Jeśli występuje większy dyskomfort to można zażywać dodatkowo środki przeciwbólowe. W trakcie infekcji nie zaleca się współżycia seksualnego, gdyż może ono doprowadzić do rozprzestrzenienia infekcji.

W razie wystąpienia poważniejszych infekcji pęcherza moczowego, osoby chore podejmują decyzje o zażywaniu środków sprzedawanych jedynie na receptę. To właśnie one usuwają nie tylko objawy infekcji, ale i również jej przyczyny. Do takich leków należy Trimetoprim. Każda osoba zainteresowana może zakupić lek w euroClinix, po tym jak wypełni bezpłatny i poufny formularz konsultacyjny. Zostanie on przekazany lekarzowi, który następnie go przeanalizuje i oceni, czy lek jest adekwatny do opisanej sytuacji. Gdy tylko recepta zostanie wystawiona, zostanie ona przekazana do realizacji w naszej aptece, a my wyślemy gotowy lek wprost do pacjenta.