Bakteryjne Zapalenie Pochwy (Waginoza)

Waginoza jest chorobą bakteryjną, która diagnozowana jest jedynie u kobiet. Ten wstydliwy problem można jednak skutecznie wyleczyć stosując właściwie dobraną antybiotykoterapię.

Waginoza, czyli bakteryjne zapalenie pochwy jest stosunkowo często diagnozowaną przypadłością, z którą boryka się wiele kobiet. W przypadku tego schorzenia trudno jednoznacznie mówić o czynniku ją powodującym, ponieważ głównym powodem waginozy jest naruszenie równowagi flory bakteryjnej pochwy. Przypisywanie bakteryjnego zapalenia pochwy do chorób przenoszonych drogą płciową nie jest do końca słuszne, ponieważ schorzenie może dotyczyć także kobiet, które wcale nie współżyją, prawdą jest natomiast, że bakteryjne zakażenie pochwy częściej występuje u kobiet aktywnych seksualnie. Nieleczona przypadłość może niestety prowadzić do zakażenia macicy, dlatego w przypadku podejrzenia jakichkolwiek niepokojących symptomów należy zgłosić się do lekarza, który zaproponuje odpowiednio ukierunkowane leczenie.

Na naszej stronie internetowej dostępne są leki, które pomagają szybko przywrócić równowagę flory bakteryjnej pochwy. W leczeniu schorzenia kuracja prowadzona jest zazwyczaj z zastosowaniem sprawdzonego leku jakim jest metronidazol w dawce 400 mg. Antybiotyk należy przyjmować dwa razy dziennie przez okres jednego tygodnia. W szczególnych przypadkach lekarz może przepisać jednorazową dawkę leku metronidazol o dawce 2000 mg, co przełoży się na przyjęcie tylko pięciu tabletek za jednym razem. Aby zamówić Metronidazol za pośrednictwem naszego serwisu należy wypełnić formularz konsultacji lekarskiej on-line, dzięki której nasz lekarz właściwie dobierze dawkę leku.

Metronidazol
Lek Metronidazol to antybiotyk o szerokim spektrum działania o naukowo udowodnionej skuteczności w leczeniu rzęsistkowicy i bakteryjnego zapalenia pochwy. Metronidazol stosowany jest ponadto w zakażeniach pierwotniakami: Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis i Giardia lamblia.

Jakie są przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy?

Bakteryjne zapalenie pochwy jest najczęstsza przyczyna zapalenia pochwy i stanowi blisko 50% wszystkich przypadków. Bakteryjne zapalenie pochwy spowodowane zaburzeniami w składzie bakteryjnym pochwy, co prowadzi do rozwoju gramm zmiennych bakterii z rodzaju Gardnerella vaginalis.
Infekcję powodować może także stosowanie pachnących mydeł a nawet nadmierna higiena, ponieważ są to czynniki zaburzające florę bakteryjną w pochwie.
Wśród czynników sprzyjających rozwojowi zapalenia pochwy należy ponadto zaliczyć:

  • okres ciąży
  • stosowanie wkładek domacicznych
  • stosowanie wibratorów oraz lubrykantów
  • częste zmienianie partnerów seksualnych

Bakteryjne zapalenie pochwy nie ma swojego odpowiednika u mężczyzn.

Jakie są objawy bakteryjnego zapalenia pochwy?

Większość kobiet z trudem rozpoznaje u siebie bakteryjne zapalenie pochwy, ponieważ przypadłość ta nie daje objawów typowych dla większości chorób przenoszonych drogą płciową. Dzieje się tak dlatego, że choroba rozwija się wewnątrz narządów płciowych przede wszystkim w obrębie ścianki pochwy. Do niepokojących, ale rzadko występujących objawów opisywanych przez kobiety należą upławy o nieprzyjemnym, rybim zapachu. Inną konsystencję i podobny zapach może mieć także krew miesiączkowa.

Czym grozi nieleczona infekcja pochwy?

Wcześnie zdiagnozowana i leczona waginoza jest dość łatwo uleczalna i nie prowadzi do żadnych długotrwałych problemów zdrowotnych. Komplikacje mogą pojawić się, jeśli choroba nie jest właściwie leczona. W takich przypadkach zachodzi duże prawdopodobieństwo rozwoju innych chorób przenoszone drogą płciową, ponieważ zdolności obronne organizmu są mocno nadwyrężone. Nieleczone bakteryjne zapalenie pochwy może jednak prowadzić do powikłań w okresie ciąży.

Czy można kupić lek na bakteryjne zapalenie pochwy przez internet?

Tabletki pozwalające wyleczyć bakteryjne zapalenie pochwy można kupić przez Internet za pośrednictwem naszej strony internetowej. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Tabletki na bakteryjne zapalenie pochwy sprzedawane są tylko na receptę, dlatego składając zamówienie należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który jest podstawą do wystawienia recepty. Analizując zawarte w formularzu informacje lekarz będzie mógł zdiagnozować chorobę i wskazać sposób leczenia bezpieczny dla pacjenta. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Przekazane do realizacji recepty wysyłamy kurierem na wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.

2 komentarze

  1. na całe szczęście nigdy nie miałam jakiś poważnych problemów intymnych. Jak tylko zaczyna mnie swędzieć, piec czy zauważę upławy sięgam po iladian. Dla mnie jest sprawdzony i co najważniejsze skuteczny lek. Objawy mijają i nigdy nie miałam zadnych komplikacji.

  2. Ja rozważałam założenie wkładki domacicznej ale ze względu na podatność na infekcje musiałam ten pomysł wykuczyć. Długo zajęło ustalenie przyczyny moich częstych problemów intymnych aż w końcu wyszło że mam cukrzyce. Zmiana diety naprawdę daje efekty ale i tak mam zawsze w domu iladian, który brałam jak coś zaczynało się dziać. Także dziewczyny badajcie się i nie odpuszczajcie. Czasami tak jak u mnie częste infekcje były przyczyną nie wykrytej choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.