Chlamydia

Chlamydia jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób przenoszonych drogą płciową w Polsce i w Europie. Od początku lat 90. notuje się wyraźny wzrost liczby zachorowań na Chlamydię. Choroba najczęściej diagnozowana jest u młodych, aktywnych seksualnie kobiet. Statystycznie największy odsetek zachorowań notuje się między 20. a 30. rokiem życia. Zakażenie Chlamydia trachomatis może niestety umknąć uwadze osoby zarażonej, ponieważ 75% zarażonych nie doświadcza żadnych objawów chlamydii.

Chlamydia jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, dlatego zaleca się przeprowadzenie badań w kierunku ewentualnego nosicielstwa. Chlamydia u ciężarnych kobiet jest groźna z kilu powodów, przede wszystkim zaś ze względu na możliwość przeniesienia zakażenia na noworodka. Ryzyko przeniesienia bakterii sięga nawet 80%, przede wszystkim w przypadku zakażeń kanału szyjki macicy i porodzie drogą pochwową, chociaż opisane przypadki zakażeń Chlamydią u noworodków urodzonych drogą cięcia cesarskiego przy zachowanych wodach płodowych. Noworodki zakażone Chlamydią z reguły cierpią z powodu zapalenia gałki ocznej, spojówek lub płuc.

Wprawdzie ryzyko zarażenia Chlamydią jest duże, ale na szczęście współczesna medycyna oferuje wszystkim zakażonym tą chorobą skuteczną antybiotykoterapię, która pozwala na całkowite wyleczenie. Antybiotyki stosowane w leczeniu Chlamydia trachomatis dostępne są za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Azytromycyna
Azithromycin (Azytromycyna) jest bardzo skutecznym antybiotykiem stosowanym w leczeniu zakażeń chlamydią, rzeżączką, w przypadku zapalenia cewki moczowej, ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. Lek Azithromycin zawiera składniki, które pozwalają na całkowite uwolnienie od choroby w ciągu niespełna trzech dni.

Doksycyklina
Doksycyklina jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania, stosowanym w leczeniu wielu typów infekcji, w tym między innymi chlamydii, ureaplasma urealyticum oraz zapalenia cewki moczowej. Doksycyklina zalecana jest zazwyczaj w niższych dawkach niż inne antybiotyki o podobnym działaniu, dlatego jest łatwo tolerowane przez osoby źle tolerujące podobne leki o silniejszym działaniu. Antybiotyk pozwala na przeprowadzenie skutecznej i szybkiej kuracji z przy minimalnym prawdopodobieństwie wystąpienia skutków ubocznych.

Co odpowiada za rozwój Chlamydii?

Najważniejszym czynnikiem epidemiologicznym i klinicznym odpowiadającym za rozwój choroby jest gatunek bakterii z rodzaju Chlamydia. Czynnik chorobotwórczy przenoszony jest przede wszystkim drogą płciową, a więc poprzez stosunek dopochwowy lub analny bez zabezpieczenia, seks oralny bez zabezpieczenia, a także w nastęstwie kontaktu z narządami płciowymi zarażonego partnera.
Ponieważ przeważająca większość osób zakażonych chlamydią nie odczuwaja żadnych objawów, dlatego mogą prowadzić do nieświadomego zakażenie wszystkich partnerów seksualnych. Należy wiedzieć, że Chlamydią nie można zarazić się, korzystając z tej samej toalety co osoba zarażona ani też uczęszczają na saune lub basen, z której korzystają nosiciele bakterii.
Chlamydia może zostać przekazana z matki na dziecko w trakcie porodu. Wprawdzie efekty zakażenia nie są zauważalne od razu, ale rozwijająca się infekcja daje o sobie znać po około dwóch tygodniach i może prowadzić do groźnych dla noworodków powikłań – min. do zapalenia płuc.

Jakie są objawy zakażenia chlamydią?

Niestety choroba spowodowana przez bakterie z rodzaju Chlamydia często rozwija się podstępnie a osoba zakażona nie odczuwa żadnych objawów. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie środków ostrożności takich jak chociażby prezerwatywy. W przypadku odbycia stosunku płciowego bez zabezpieczenia należy przeprowadzić test w kierunku obecności bakterii w organizmie.
Oczywiście nie zawsze zakażenie przebiega bezobjawowo, dlatego poniżej przedstawiamy najbardziej typowe objawy zakażenia chlamydią.

Objawy świadczące o zakażeniu Chlamydią u kobiet:

  • niepokojące krwawienie po stosunku lub między cyklami menstruacyjnymi
  • ból w okolicach podbrzusza lub pieczenie w trakcie oddawania moczu
  • wydzielina o nieprzyjemnym zapachu z pochwy

Objawy świadczące o zakażeniu Chlamydią u mężczyzn:

  • wydzielina o nieprzyjemnym zapachu z penisa
  • pieczenie w trakcie oddawania moczu
  • zapalenie i ból jąder

Wymienione powyżej objawy mogą być wywołane również innymi czynnikami, dlatego gdy się pojawią należy wykonać badania w kierunku chorób wenerycznych

Jakie są konsekwencje nieleczonej Chlamydiozy?

Każda nieleczona choroba prowadzi do mniej lub bardziej poważnych konsekwencji. W przypadku zakażenia Chlamydią konsekwencje mogą być jednak szczególnie uciążliwe. Do najpoważniejszych komplikacji, do których prowadzi nieleczona Chlamydią należą:

  • u kobiet z nieleczona chlamydioza może doprowadzić do zapalenie narządów miednicy mniejszej. U 5% kobiet schorzenie może prowadzić do uszkodzenia wątroby
  • ból w okolicach miednicy świadczący o zablokowaniu jajowodów, co z kolei może skutkować niepłodością
  • u mężczyzn choroba może przerodzić się w reaktywne zapalenie stawów lub zespół Reitera
  • u mężczyzn może się pojawić obrzęk jąder

Zakażeń Chlamydią nie należy bagatelizować, ponieważ choroba może prowadzić do poważnych, trudnych do leczenia powikłań.

Jakie leki są skuteczne w leczeniu zakażeń Chlamydią?

Mimo dużej liczny zachorować, Chlamydię można stosunkowo łatwo wyeliminować z organizmy po zastosowaniu właściwego antybiotyku. Dostępne w naszym serwisie leki pozwalają na skuteczną kurację, którą można przeprowadzić na dwa sposoby:

Leczenie Chlamydii penisa / pochwy

Do leczenia tej przypadłości zaleca się 5-cio dniową kurację z zastosowaniem leku Azithromycin 500 mg. W takim przypadku należy przyjąć dawkę 500 mg dnia pierwszego, a następnie dawkę zmniejsza się do 250 mg w ciągu następnych czterech dni.

Leczenie Chlamydii odbytu

Kuracja w przypadku chlamydii odbytu polega na przyjmowaniu przez okres jednego tygodnia doksycykliny w dawce 100 mg.

Leczenie Chlamydii penisa / pochwy oraz odbytu

Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo zarażenia obydwoma typami chlamydii należy przyjmować oba leki równocześnie, jako kompleksową kurację.
Uwaga: mimo pozornego ustąpienia objawów choroby, należy zawsze przyjąć pełną zalecaną dawkę leków.

Czy można kupić lek na chlamydię za pośrednictwem Internetu?

Antybiotyki stosowane w leczeniu Chlamydii – Doksycyklina i Azithromycin, można kupić przez Internet za pośrednictwem naszego serwisu. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Od przyszłych klientów oczekujemy jednak rzetelnego wypełnienia kwestionariusza konsultacji medycznej, która jest podstawą wystawienia recepty i przekazania zamówienia do realizacji, a leki powinny trafić pod wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.