Rzeżączka

Rzeżączka jedną z chorób przenoszonych drogą płciową, która w XXI wieku nadal jest groźna a nieleczona prowadzi do poważnych i niebezpiecznych dla zdrowia powikłań.

Rzeżączka jest chorobą płciową przenoszoną drogą płciową, za którą odpowiada gram-ujemna bakteria – dwoina rzeżączki (Neisseria gonorrhoeae). Choroba występuje zarówno u mężczyzn, jak u kobiet. Najwięcej zdiagnozowanych przypadków u mężczyzn odnotowuje się między 20 a 24 rokiem życia,a u kobiet między 16 a 19 rokiem życia.
Do zakażenia dwoinką rzeżączki dochodzi podczas stosunku seksualnego bez użycia prezerwatywy, w tym także trakcie stosunku oralnego i analnego. Bakteria może zostać także przeniesiona w następstwie korzystania z zabawek i gadgetów seksualnych używanych także przez osobę zainfekowaną.
Rzeżączka uważana jest za chorobę weneryczną, która stosunkowo łatwo poddaje się leczeniu i w większości przypadków nie dochodzi do nawrotu. Zastosowanie złożonej z antybiotyków Cefiksym i Azithromycin kuracji, pozwala wyeliminować bakterię już po zastosowaniu jednorazowej dawki leków. Cefiksym i Azithromycin dostępne są przez internet za pośrednictwem naszej strony interntowej, aby dokonać zakupu leków na rzeżączkę należy przejść do zakładki dotyczącej leków Cefiksym i Azithromycin.

Cefiksym (Suprax)

Lek na rzeżączkę Cefiksym to skuteczny i szybko działający antybiotyk stosowany w leczeniu tej choroby. Wysoka koncentracja aktywnych składników zawartych w leku na rzeżączkę Cefiksym, pozwala na całkowity powrót do zdrowia już po przyjęciu pojedynczej dawki 400 mg.

Zestaw leków na Rzeżączkę

Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy specjalny Zestaw Leków na Rzeżączkę, w skład którego wchodzą skuteczne i sprawdzone antybiotyki – Cefiksym i Azithromycin. Stosowanie obu leków jednocześnie pozwala nie tylko na wyeliminowanie dwoinki rzeżączki, ale także wielu innych bakteryjnych chorób wenerycznych towarzyszących tej chorobie.

Co wywołuje rzeżączkę?

Rzeżączkę wywołuje bakteria Neisseria gonorrhoeae, która przekazywana w trakcie stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Do zakażenia może dojść w trakcie stosunku oralnego, analnego, penetracji. Bakterie dwoinki rzeżączki mogą zagnieździć się w cewce moczowej, szyjce macicy, odbycie, przełyku a nawet w gałce ocznej. W 2010 roku odnotowano spadek liczby zachorowań na rzeżączkę o prawie 33%. Nie do końca wiadomo czy wartość ta jest faktycznym spadku zachorowań czy spadającej liczby badań serologicznych, których w 2010 roku wykonano 131 910, co stanowi zaledwie 2% badań sprzed 10 lat. Dlatego warto mieć się na baczności decydując się na stosunek płciowy bez zabezpieczenia, a w przypadku podejrzenia infekcji należy bezwzględnie wykonać test badania serologiczne na obecność bakterii.

Jakie objawy są charakterystyczne dla rzeżączki?

Niestety choroby przenoszone drogą płciową bardzo często rozwijają się bezobjawowo. W przypadku rzeżączki jest podobnie. Wielu pacjentów będących nosicielami bakterii powodujących rzeżączkę, nie doświadcza żadnych objawów rozwijającej się choroby.
Dlatego tak ważna jest samokontrola oraz zachowywanie środków ostrożności podczas stosunków seksualnych ze świeżo poznanymi partnerami. Oczywiście u niektórych pacjentów mogą występować swoiste dla rzeżączki objawy, do których należą:

Objawy rzeżączki u kobiet:

 • rzeżączka może prowadzić do zapalenia narządów miednicy mniejszej. Jest to poważny, wielonarządowy stan chorobowy, który może prowadzić do wielu
 • powikłań – w tym do bezpłodności
 • zapalenie i podrażnienie szyjki macicy
 • częste oddawanie moczu
 • pieczenie pochwy połączone zazwyczaj z wydzielaniem żółtozielonego śluzu
 • krwawienia między menstruacyjne

Objawy rzeżączki u mężczyzn:

 • w niemal połowie przypadków, u zakażonych występuje żółta wydzielina z penisa
 • zapalenie dróg moczowych
 • infekcja lub zapalenie prostaty

Objawy rzeżączki zdiagnozowanej u noworodków:

 • podrażnienie błon śluzowych oczu

UWAGA: nie leczona rzeżączka u noworodków może doprowadzić do ślepoty

Objawy rzeżączki w obrębie górnych dróg oddechowych i odbytu:

 • gonokokowa infekcja gardła
 • ból odbytnicy może być oznaką infekcji prostaty

Należy zdawać sobie sprawę, że nieleczona rzeżączka, nawet jeśli ma charakter bezobjawowy, może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Do jakich powikłań może prowadzić rzeżączka?

Stosowanie właściwie dobranych antybiotyków pozwala na zadowalające efekty leczenia rzeżączki, ale Nieleczona choroba może doprowadzić do groźnych dla zdrowia powikłań.
Wśród najczęściej występujących powikłań związanych z nieleczoną rzeżączką należą:

 • u 20% – 40% kobiet może wystąpić zapalenie narządów miednicy mniejszej
 • niepłodność w następstwie zrostu tkanki włóknistej jajowodów
 • artretyzm
 • zapalenie opon mózgowych
 • zapalenie wątroby
 • ryzyko pojawienia się Chlamydii lub innych chorób towarzyszących rzeżączce

Czy można kupić lek na rzeżączkę w internecie?

Rzeżączka jest chorobą weneryczną, którą można stosunkowo łatwo wyleczyć stosując odpowiednio dobrane antybiotyki, takie jak Cefiksym i Azithromycin, które znajdują się w naszej ofercie. Leki na rzeżączkę można kupić przez Internet za pośrednictwem naszego serwisu po wypełnieniu formularza konsultacji przedmedycznej. Proces zamawiania jest bardzo prosty i całkowicie poufny. Od przyszłych klientów oczekujemy jednak rzetelnego wypełnienia kwestionariusza konsultacji, która jest podstawą wystawienia recepty i przekazania zamówienia do realizacji, a leki powinny trafić pod wskazany adres w ciągu 24 – 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.