Trimethoprim

Trimethoprim to najskuteczniej działający obecnie lek stosowany na zapalenie pęcherza moczowego na rynku. Likwiduje on przykre objawy już w ciągu pierwszych 24 godzin.
Lek ten lekarze polecają przede wszystkim paniom cierpiącym z powodu nawracających infekcji pęcherza moczowego.

 • skutecznie leczy zapalenie pęcherza moczowego,
 • szybko pomaga nie tylko w nagłych infekcjach, ale i również sprawdza się doskonale w leczeniu zachowawczym,
 • likwiduje już w ciągu 24 godzin przykre objawy infekcji,
 • można kupić w dawkach 100mg i 200mg

Jakie są zalety stosowania leku Trimethoprim?

Trimethoprim to lek, który w szybkim tempie zwalcza infekcje pęcherza moczowego oraz w ciągu 24 godzin likwiduje ich objawy. Trimethoprim jest o wiele skuteczniejszy od pozostałych leków dostępnych na rynku bez recepty, który usuwa nie tylko objawy choroby, ale leczy jej przyczyny. Jest niezwykle ławy w stosowaniu dzięki temu zażywa go znaczna większość kobiet cierpiących na powracające infekcje pęcherza moczowego. Dodatkową zaletą leku jest możliwość podjęcia okresowego leczenia profilaktycznego, aby zapobiec pojawieniu się zapalenia pęcherza moczowego.

Jakie działanie wykazuje preparat Trimethoprim?

Trimethoprim to antybiotyk, który wykazuje bezpośrednie działanie na skupiska bakterii hamując ich rozmnażanie i dalsze rozprzestrzenianie się. Trimetoprim zawarty w leku jest inhibitorem reduktazy kwasu dihydrofoliowego, który odpowiada za katalizę przemiany kwasu dihydrofoliowego w tetrahydrofoliowy. Dzięki zahamowaniu przemiany dochodzi do jednoczesnego zahamowania syntezy białek bakteryjnych, co kolejno prowadzi do ich śmierci. Przeprowadzone testy kliniczne wykazały, że lek ten działa na większość szczepów bakteryjnych, m.in.: Yersinia, Escherichia Coli, Shigella sp., Staphylococcus, Citrobacter, Salmonella oraz Klebsiella pneumoniae.

Kto może zażywać lek Trimethoprim?

Lek Trimethoprim jest powszechnie dostępny dla każdej pełnoletniej kobiety, którą dotknęło zakażenie dróg moczowych wywołane przez Escherichia Coli, Enterobacter czy gronkowce. Preparat jest również stosowany w przypadku zapalenia płuc czy chorób przewodu pokarmowego, np. duru brzusznego i biegunki. Bez konsultacji z lekarzem nie powinny go jednakże stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią lub podejrzewające u siebie ciążę, chorujące na nerki, lub też cierpiące z powodu chorób krwi. Wiele antybiotyków wykazuje antagonistyczne działanie do niektórych leków, dlatego właśnie podczas wypełniania formularza kontaktowego albo podczas rozmowy z własnym lekarzem, należy bezwzględnie podać nazwy wszystkich zażywanych leków.

Nie należy łączyć Trimethoprimu z rifampicyną, warfaryną digoksyną, prokainamidem, fenytoiną oraz metotreksatem

Zakazuje się kategorycznie przyjmowania leku w przypadku:

 • Uczulenia na substancję czynną – trimetoprim
 • Anemii i innych zaburzeń krwi
 • Zaburzeniach czynności szpiku kostnego

W jaki sposób trzeba stosować Trimetoprim?

Trimetoprim można kupić w dawkach 100mg oraz 200mg. W leczeniu infekcji lekarze przepisują z reguły większą dawkę leku, który stosuje się dwa razy dziennie przez dwa lub trzy tygodnie. W trakcie prowadzonego leczenia zachowawczego wykorzystuje się lek w dawce 100mg i cała kuracja jest długotrwała.
Lek Trimetoprim należy przyjmować w trakcie posiłku lub też popijając szklanka wody. Szczegółowe instrukcje i zalecenia stosowania zawiera dołączona do leku ulotka.
Zażywając Trimetoprim należy bezwzględnie postępować według zaleceń lekarza i pod żadnym pozorem nie przerywać kuracji nim infekcja zostanie w 100% wyleczona. W innym wypadku istnieje ryzyko uodpornienia się bakterii na lek. W przypadku pominięcia dawki leku nie wolno przyjmować podwójnej ilości Trimethoprimu.

Pacjenci chorujący na zaburzenia pracy wątroby lub nerek są zobowiązani do poinformowania o tym lekarza w trakcie konsultacji, ponieważ może być konieczna modyfikacja dawki leku.

Czy Trimethoprim może powodować skutki uboczne?

W trakcie stosowania leku u 1% pacjentów mogą pojawić się działania niepożądane wywołane przez Trimethoprim. W większości przypadków mają łagodne nasilenie i trwają chwilowo, jednak jeżeli nie ustąpią lub nasilą się należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Poniżej wyszczególniono najczęściej pojawiające się działania uboczne:

 • Wysypki skórne, świąd, fotowrażliwość skóry
 • Zmniejszenie liczby krwinek białek, granulocytów, płytek krwi w wyniku czego mogą pojawić się siniaki, krwawienia, podatność na infekcje
 • Niedokrwistość
 • Nudności
 • Bóle brzucha
 • Infekcja języka

Jeżeli w trakcie kuracji Trimetoprimem pojawi się gorączka i wybroczyny należy natychmiast zgłosić się do lekarza, ponieważ może to być efekt uszkodzenia szpiku.

Gdzie w Internecie można kupić Trimetoprim?

Trimetoprim 200mg można bezpiecznie zakupić w naszej klinice. Podczas składania zamówienia trzeba koniecznie wypełnić formularz konsultacyjny, na którego to podstawie lekarz oceni, czy lek może być stosowany przez konkretną osobę. Cały proces jest całkowicie poufny. Jeżeli lekarz stwierdzi wskazanie do rozpoczęcia kuracji zostanie wydana recepta. Na recepcie znajdą się jedynie dane potrzebne do jej prawidłowej realizacji. Wypełniona recepta trafia do apteki, gdzie jest realizowana, dzięki temu wszystkie oferowane przez nas preparaty farmaceutyczne są w 100% oryginalne i bezpieczne dla zdrowia. Leki wysyłamy ekspresową przesyłką kurierską, której koszt został już wliczony w cenę leku. Na opakowaniu leku przesłanego i tego widniejącego na zdjęciu producent może być inny jednak wszystkie skutki uboczne, działanie i stosowanie pozostaje takie samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.