Warticon (Wartec)

Warticon to skuteczny roztwór aplikowany bezpośrednio na skórę, który dzięki zawartości podofilotoksyny charakteryzuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu charakterystycznych dla kłykcin kończystych brodawek.
Dostępny w formie kremu lub roztworu Warticon wnika do wnętrza tkanek brodawek i hamuje proces podziału zainfekowanych komórek. Terapia z zastosowaniem Warticonu prowadzi do całkowitego wyeliminowania brodawek i pozwala na wzrost zdrowych tkanek.

Jakie są korzyści wynikają ze stosowania leku Warticon?

Lek Warticon zawiera w swoim składzie wyciąg z korzeni Podophyllum, rośliny z rodziny berberysowatych. Preparat przeznaczony jest do miejscowego stosowania w miejscach wystąpienia brodawek, które powstają w następstwie zarażenia kłykcinami kończystymi. W przeciwieństwie do leku Aldara, stosowanie Warticonu nie wymaga zmywania skóry po upływie czasu, w którym skóra wystawiona jest na jego działanie. Stosowanie Warticonu pozwala na całkowite ustąpienie objawów zarażenia kłykcinami kończystymi w kilka tygodni. Trudno o bardziej efektywną kurację w leczeniu brodawek wenerycznych.

W jaki sposób działa lek Warticon (Wartec)?

Wykorzystana do produkcji leku Warticon substancja – padofilotoksyna, jest związkiem pobudzającym naturalne mechanizmy obronne organizmu. W wyniku obserwacji klinicznych wykazano, że Warticon jest skuteczną terapią, która prowadzi do całkowitego zaniku brodawek wenerycznych. Substancja czynna leku łączy się z komórkami odpornościowymi zlokalizowanymi w skórze i generuje uwalnianie alfa interferonu, który blokuje wzrost nieprawidłowych komórek.
Roztwór Warticon może być w związku z tym z powodzeniem stosowany w objawowym leczeniu kłykcin kończystych powodowanych przez brodawczaka ludzkiego (HPV). Stosowanie leku zgodnie z zaleceniami, prowadzi do całkowitego wyleczenia nawet zaawansowanego stadium kłykcin kończystych w stosunkowo krótkim czasie. W miejscu obumarłych brodawek bardzo szybko pojawiają się zdrowe tkanki, co świadczy o skuteczności terapii z zastosowaniem roztworu lub kremu Warticon.

Kto może stosować lek Warticon?

Lek na brodawki weneryczne, powstałe w wyniku zarażenia kłykcinami kończystymi, Werticon może być stosowany w zasadzie bez ograniczeń przez większość dorosłych osób. Ponieważ Warticon stosowany jest zewnętrznie, w związku z tym nie oddziałuje na wrażliwe organy wewnętrzne podrażniane zazwyczaj podczas typowej terapii farmakologicznej. Jedynym ograniczeniem w stosowaniu Warticonu jest uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek składnik leku. Nie należy także stosować Warticonu w leczeniu brodawek wenerycznych umiejscowionych wewnątrz narządów płciowych lub odbytu.

Kto nie powinien stosować leku Warticon?

Mimo niewielkiej toksyczności, Warticon nie powinien być stosowany przez:

 • kobiety ciężarne
 • kobiety karmiące piersią
 • dzieci
 • chorych, u których brodawki umiejscowione są wewnątrz narządów płciowych lub odbytu
 • przez nie obrzezanych mężczyzn, u których brodawki umiejscowiły się pod napletkiem
 • przez pacjentów, u których brodawki tworzą otwarte rany

Warticon, podobnie jak większość leków, nie powinien być stosowany w przypadku uczulenia na jeden lub którykolwiek z jego składników. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie lekarza lub farmaceutę i natychmiast przerwać stosowanie leku.

Jak należy stosować lek na kłykciny kończyste Warticon?

 • lek Warticon należy aplikować bezpośrednio na brodawki weneryczne dwa razy dziennie przez trzy kolejne dni
 • przed każdym nałożeniem kremu lub roztworu, należy miejsce aplikacji przemyć wodą z mydłem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia
 • lek w formie roztworu należy nakładać przy użyciu aplikatora. Roztwór leku Wartec należy w takim przypadku nanieść bezpośrednio na brodawkę i zaczekać do całkowitego wyschnięcia miejsca aplikacji. Nie należy wycierać miejsca aplikacji
 • leczenie Warticonem w formie kremu polega na nałożeniu cienkiej warstw kremu w miejsce występowania brodawek wenerycznych
 • po każdym zabiegu należy starannie umyć ręce
 • jeśli trzydniowa kuracja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, lekarz może zalecić jej powtórzenie. Kuracja może być powtarzana nawet przez okres 5 tygodni, dlatego nie należy zniechęcać się brakiem efektów po pierwszej fazie leczenia
 • jeśli po zakończeniu kuracji brodawki nie ustąpiły, należy skonsultować się z lekarzem, który wskaże inny rodzaj leczenia

Czy lek Warticon powoduje skutki uboczne?

W zasadzie wszystkie leki oddziałują na pacjentów w sposób indywidualny. Dlatego ewentualne skutki uboczne, które mogą powodować mogą, ale nie muszą się pojawić.
Prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych spowodowanych w trakcie kuracji lekiem Warticon jest niewielkie, ale może się pojawić podrażnienie w miejscu stosowania, które z reguły szybko ustępuje.
Gdyby jakiekolwiek niepokojące objawy nasilały się i były niepokojące należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.